gmole przednie

gmole przednie

Na komfort i bezpieczeństwo jazdy motocyklem wpływają nie tylko trudne warunki pogodowe oraz trasę jaką wybierzemy. Wyjeżdżając w górskie tereny gdzie dominują przede wszystkim kamieniste kręte, drogi, wystające konary drzew warto zapewnić dodatkową ochronę dla pojazdu. W tym celu dostępne są na rynku  gmole motocyklowe.

Głównym zadaniem gmoli jest ochrona w pierwszej kolejności silnika, a następnie także innych, plastikowych elementów motocykla, zarówno w trakcie postoju jak i w czasie podróży. Gmole motocykloweto rama przygotowana z giętej, albo spawanej rury. Najczęściej stosowanym jest zestaw na przód, choć istnieją również wersje montowane z tyłu. Jak wiadomo o wywrotkę w czasie jazdy po skomplikowanym, a nawet niebezpiecznym terenie – nietrudno, dlatego gmole przede wszystkim w modelach motocykli turystycznych enduro powinny stanowić zdecydowanie solidniejszą osłonę i właśnie dlatego w większości przypadków posiadają bardziej skomplikowany kształt w porównaniu do oferty przeznaczonej do motocykli klasycznych. Przypuszczać można, że każdy kto zamontował gmole, przed wyprawą np. kamienistą drogą, gdzie kamienie co rusz uderzały o osłonę chroniącą sinik, docenił ich znaczenie.

W czasie jazdy motocyklem zawsze należy być  przygotowanym na potencjalny upadek, dlatego warto wcześniej pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu dla pojazdu. Tym bardziej, że jak wiadomo koszty wszelkich napraw są wysokie.