Warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają łatwej i bezpiecznej jeździe. Mgła, deszcz oraz szybko zapadający zmor w porze jesienno – zimowej ograniczają pole widzenia. Jeśli do tego dodamy ponadczasowy strój motocyklisty, czyli czarny kask, czarny motocykl i czarną skórzaną odzież – widoczność kierowców jednośladów będzie bardzo utrudniona. Warto pamiętać, że osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w światłach samochodu tylko z 20 m. Raczej niekoniecznie będziemy wtedy bezpieczni. W tym celu warto zabezpieczyć się w dodatkowe akcesoria motocyklowe.

Najlepiej sprawdzą  się nam w takich sytuacjach odblaski. Wybierając standardową odzież motocyklową najlepiej zdecydować się na zestawy z zamontowanymi elementami odblaskowymi. Bardzo popularnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem poprawiającym widoczność motocyklistów są kamizelki odblaskowe. Znaczenie ma tu jakość materiałów z jakich są wykonane. Przede wszystkim nie powinny tracić swoich właściwości w kontakcie z wodą, a to właśnie w słabych warunkach atmosferycznych dobra widoczność ma największe znaczenie. Główną niedogodnością jest skłonność do trzepotania kamizelki przy większych prędkościach czy silniejszym wietrze. Chyba, że wykonane będą z perforowanego materiału, dzięki któremu wiatr opływa nas w czasie jazdy, a na plecach nie tworzy się balon. Ponadto kamizelki chronią kurtkę przed różnymi zabrudzeniami. Akcesoria motocyklowe, na które warto zwrócić uwagę, jeśli jeździmy w trudnych warunkach to także odblaskowe szelki czy pasy, które zakłada się na kurtkę.

Kamizelki motocyklowe to w tej chwili jedne z najbardziej niezbędnych akcesoriów motocyklowych motocyklisty, mające na celu poprawić jego widoczność na drodze.